واردات دستگاه های استخراج (ماینینگ) ارزهای دیجیتال قانونی می شود

ابوالحسن فیروزآبادی از مراحل واردات و قانونی شدن واردات دستگاه های استخراج (ماینر – ماینینگ) ارزهای مجازی و دیجیتال خبر داد!!!

در هفتمین نشست شورای مرکزی به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای،دبیر شورای عالی فضای مجازی پس از این که دولت استخراج ارز های دیجیتال (رمز ارز ها ) را به عنوان صنعت پذیرفت،درباره ادامه مراحل قانونی سازی و ساخت بستر امن در این زمینه گفت:

هماهنگی‌های لازم با نهادهای ذیربط برای آزادسازی واردات دستگاه‌های استخراج (ماینینگ) بیت کوین و انواع ارزهای دیجیتال انجام شده است.

وی اعتقاد دارد این خبر نویدبخش نشان دهنده توجه دولتی‌ها به مسئله ارزهای دیجیتال خواهد بود.

از دیگر بحث هایی که در این جلسه مطرح شد،می‌توان به موضوعاتی از جمله توجه به ظرفیت‏‌ها و شرایط شرکت‏ های قدیمی، توجه به شرکت ‏های استارتاپ و نوپا،توسعه صادرات خدمات و محصولات فناوری اطلاعات، بازنگری و تصویب قوانین مربوط به مالکیت معنوی و تهیه نقشه ‏راه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور اشاره کرد که با دبیر شورای عالی فضای مجازی از سوی نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح شد.

رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به سرعت سریع رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت:

تحولات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار سریع در حال رشد است و ما باید نسبت به این تحولات، همواره آمادگی لازم را برای پذیرش و تغییرات احتمالی داشته باشیم. با توجه به پیچیدگی مسائل جامعه، باید با همت و اراده و عزم راسخ برای پیشبرد اهداف تلاش نمود.

وی تاکید نمود:

سه حوزه سخت افزار ،نرم افزارو پلتفرم را موارد مهمی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است و ساختارهای منسجم و دقیق در آنها را از ضروریات به شمار می‌رود؛ بر همین اساس نیز مرکز ملی فضای مجازی این آمادگی را دارد تا با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعضای سازمان نظام صنفی به عنوان نماینده بخش خصوصی اتاق فکری را برای طرح و پیگیری مطالبات بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات کشور ایجاد کند.

به نظر شما آیا قانونی شدن واردات دستگاه های ماینینگ به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد؟

با سیف ارز همراه باشید.دیدگاهتان را بنویسید