شرکت مکروگن (Macrogen) برای به اشتراک گذاری داده ها از بلاکچین استفاده خواهد کرد

یکی از بزرگ ترین شرکت های بیوتکنولوژی دنیا (Macrogen) برای اشتراک گذاری داده های ژنتیک و حفظ حریم خصوصی کاربران از فناوری بلاکچین استفاده خواهد کرد.

این شرکت که واقع در کره جنوبی و سهامی عام بوده با شرکت بیگستر (Bigster) که در  زمینه بیگ دیتا فعالیت می کند،اعلام به شروع همکاری در گسترش یک شبکه بلاکچین برای توزیع اطلاعات ژنوم کرده است.

این شرکت سرویس های توالی DNA را به کاربران ارائه می دهد،زمان تقریبی این پلتفرم  ژوئن ۲۰۱۹ اعلام شده است.

داده‌های DNA به دلیل ارزش بالا ، اطلاعات بیماران و نقض حریم خصوصی که در زمینه سلامت و بیوتکنولوژی موضوع مهمی تلقی میشوند به طور گسترده به اشتراک گذاشته نمی شوند.

در زمینه پزشکی اطلاعات مربوط به ژنوم ها برای درمان بیمارها و سفارشی‌سازی تشخیص بیماری مورد استفاده قرار می گیرند و از آنها می توان در صنعت داروسازی برای عوامل درمان شناسی و گسترش داروهای جدید استفاده نمود.

مدیرعامل شرکت مکروگن (macrogen)، ینگ کپ سئوک (Yang Kap-seok) گفت :

علی‌رغم اینکه داده‌های ژنوم نیاز دارند تا به شکلی گسترده‌ استفاده شوند؛ برای حفاظت از حریم خصوصی به آسانی قابل اشتراک‌گذاشتن نیستند. اکنون با استفاده از نو آوری بلاک چین ما برای ساختن این پلتفرم تللاش خواهیم کرد و امید داریم بتوانیم اکوسیستمی ایجاد نماییم که آزادانه داده‌های ژنتیکی را توزیع کند.

در سال 2014 هم استارتاپ DNABITs که یهودی می باشد اعلام نمود قصد ذخیره رکوردهای ژنتیکی و پزشکی را با استفاده از فناوری بلاکچین دارد.

در گزارش های اخیر اختراعی از شرکت مطرح و معتبر سازنده قطعات الکترونیکی با نام اینتل Intel ،نشان می دهد که در حال بررسی روش هایی برای استفاده بهینه از انرژی تولید شده از استخراج (ماینینگ) ارز های دیجیتال برای توالی DNA است.

همان طور که متوجه شده اید شرکت های بزرگ و کوچک،باسابقه و حتی بی سابقه می توانند پلتفرمی مبنی بر کنسرسیوم بلاک چین طراحی کرده که فقط اعضای دعوت شده ای همچون مراکز تحقیقاتی، شرکت‌های داروسازی، بیمارستان‌ها و استارتاپ‌هایی که در زمینه  تحلیل ژنتیک به عنوان نودهای شبکه‌ی غیرمتمرکز به آن دسترسی داشته باشند.

شفافیت در خرید و فروش رمز ارزها با سیف ارزدیدگاهتان را بنویسید