ایران در حال آماده سازی زیر ساخت ها برای استفاده از بیت کوین

طبیعی است زمانی که شیوه ای نوین از هر چیزی پا به دنیای واقعی میگذارد ابتدا باید بستر آن ساخته شود تابتوان از عواقب احتمالی که ممکن است پیش بیاید جلوگیری کرد.

کشور عزیزمان ایران هم تحقیق خود را در زمینه استفاده از بیت کوین آغاز نموده است.

وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد که مقدمات ان را انجام می دهدتا زیر ساخت ارزهای دیجیتال را به سرعت فراهم اورد.

……….

ایران در حال آماده سازی بستر استفاده از ارزهای دیجیتال است

امیرحسین دوایی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با روزنامه شرق این گونه بیان کرد:

در حال حاضر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحقیقاتی برای آماده سازی زیر ساخت استفاده از بیت کوین در داخل کشور انجام داده است.او گفت ارزهای رمز نگاری شده از دوجنبه اقتصادی و زیر ساختی باید بررسی شوند که پذیرش آن در ایران منافع عمومی در کشور به ارمغان خواهد آورد.

وی بیان نمود:

ما به عنوان مرکز اصلی ارتباطات ایران در زمینه توسعه فناوری های کشور به صورت جدی موضوع آماده سازی زیر ساخت ها برای ارزهای جدید را در دستور کار قرار داده ایم و مقدمات ایجاد هرچه سریع تر زیرساخت ها باهماهنگی سازمان های مربوط در حال  فراهم اوردن است.

گرچه از نظر بانک مرکزی تجارت بیت کوین غیز قانونی می باشد زیرا با پذیرش این ارزها کسب و کارهای سنتی دلسرد می شوند اما تا کنون دولت هیچ قانونی جهت ممنوعیت خرید با این نوع ارزها را تصویب نکرده.

مردم ایران برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده می توانندبه صورت غیر حضوری و امنازطریق وب سایت رسمی سیف ارز اقدام کنند.

در حال  حاضردر ایران  شرکت های زیادی هستند که از بیت کوین بهره می برند اما برای جلوگیری از مسائل قانونی احتمالی هویت خود را افشا نمی کنند.

از معاون وزیر ارتباطات در رابطه با فواید این تکنولوژِی سوال شد وی این گونه پاسخ داد:

 

مشخص می باشد که زیر ساخت های این تکنولوژی ها قدرت نرم هر کشوری هستند و اگر بتوانیم در این زمینه به موفقیت و پیشرفت دست یابیم امنیت و اعتمادی که در این زمینه حاصل می شود به نفع کشور تمام می شودو می تواند زمینه سازی لازم را برای استفاده از آن در سایر کشور ها فراهم اورد.البته چنین هدفی نیازمند هماهنگی همه کشور هایی است که مایل هستند از این تکنولوژی استفاده کنند.

تلاش ما بر این است که زیر ساخت ها را فراهم کنیم و امیدواریم که زمینه استفاده از آن نیز توسط عناصر اقتصادی و اجتماعی بوجود آید.به طور کلی دیدگاه وزارتخانه به تکنولوژی های نوین مثبت می باشد.

وتلاش داریم تا زمینه استفاده از این تکنولوژی ها را که پیش رو می آید فراهم آوریم.

در سیف ارز ارز دیجیتال را مستقیم از کیف پول خودتان به خریدار انتقال دهید.دیدگاهتان را بنویسید