اولین قتل مرتبط با بیت کوین در ایران

فردی برای فروش بیت کوین به شکنجه گاهی در شهر مشهد کشانده شده بود که برای فرار از افراد مسلح، دست به جنایت زد.

به گزارش yjc :

مرد 38 ساله ای که برای فروش ارز دیجیتال (بیت کوین) به شکنجه گاه خوفناکی در شهر مشهد رفته بود، برای فرار از دستان افراد مسلح، مرتکب جنایت شد و ادعا کرد برای نجات جانش و دفاع از خود چاره ای نداشته، زیرا که با شوک های الکتریکی با مرگ دست و پنجه نرم کرده بوده است.

طبق جزئیات پرونده ، این مرد  در تلگرام و فضای مجازی ، آگهی فروش ارز مجازی بیت کوین را نشر داده است و فردی در همین حین به عنوان خریدار با مرد 38 ساله که «محمد» نام داشت تماس می گیرد و از او میخواهد برای معامله حضوری به خیابان امام خمینی (ره) 93 مشهد برود. «محمد. ب» نیز سوار بر خودرو و به دیدگاه فروش بخشی از «بیت کوین هایش» راهی ان محل شد اما او اطلاع نداشت که خریداران چه دسیسه ای برایش کشیده اند.

زمانی بعد وقتی که محمد مقابل آدرس موردنظر ایستاد، جوانی بیرون آمد و او را برای انجام معامله و صرف چای به داخل منزلی که زیر زمین بود دعوت نمود، ولی محمد از نوع رفتار خریدار به او مشکوک شده و از رفتن به داخل منزل خودداری کرد. براساس مستندات پرونده، ناگهان خریدار اسلحه کلت را از زیرلباسش بیرون اورد و آن را روی سر مرد گذاشت.

سیف ارز اولین و امن ترین پلتفرم معاملات فرد به فرد ارزهای دیجیتال به صورت غیر حضوری و بدون ریسک کلاهبرداری

فروشنده که شکه شده بود، به سمت زیرزمین حرکت کرد. وقتی وارد منزل شد، جوان دیگری که داخل زیر زمین حضور داشت و منتظر او بود، بلافاصله از جایش برخاست و هر دو نفر پا و دست فروشنده بیت کوین را با بندهای پلاستیکی بستند و چاقو را به سمتش گرفتند و به او گفتند تا دراز بکشد! و فروشنده  وقتی مقاومت کرد ضربه ای با ته دسته چاقو به او زدند و او به ناچار روی زمین خوابید. چند لحظه بعد خریدار ها شروع به شکنجه «مرد بیت کوین فروش» کردند.آن دو جوان  سیم های فلزی را به سر فروشنده وصل کردند و سر دیگر سیم ها را به پریز برق وصل کردند که با آداپتور ولتاژ برق را کم کرده بودند! آن ها با شکنجه های سخت از فروشنده می خواستند تا جای ارز و دلارهایش را به آن ها بگوید و به کیف پول فروشنده دسترسی پیدا کنند تا موجودی بیت کوین را خالی نمایند و به سرقت ببرند اما فروشنده می گفت: من فقط می خواستم مطمئن شوم که شما خریدار هستید! و هیچ گونه ارزی همراهم نیست! آن دو جوان وقتی مشاهده کردند که شکنجه فایده ای ندارد، تصمیمشان را عوض کردند. فردی که سلاح کلت داشت به جوان اشاره کرد که سمت خودروی سمند مرد فروشنده برود و داخل خودرو را برای یافتن ارزها یا کیف پول دیجیتالی بررسی نماید. در همین حین جوان دانشجو در حالی که چاقو را به سمت فروشنده گرفته بود ، با دست دیگرش با گوشی تلفن همراه مشغول انجام کاری بود.

«محمد.ب» که بدنی درشت تر از آنها داشت ناگهان با همان دست بسته، خود را روی دست جوان 24 ساله انداخت و چاقو به ران جوان دانشجو فرو رفت، در همین حال  ضربه دیگری نیز با کارد به شکم جوان 24 ساله فرود آورد .

وقتی «ر- ش» برای کمک خواستن از فرد مسلح دیگر با لباسی خون آلود به  خیابان رفت، «محمد. ب» نیز بند پلاستیکی را با چاقو پاره کرد و به خیابان دوید! جوان مسلح به کلت با مشاهده این اوضاع از صحنه حادثه متواری شد ولی با جمع شدن همسایگان و تماس با پلیس و نیروهای انتظامی با حضور در محل، دستبند را در حالی بر دستان «محمد. ب» گره زدند که جوان دانشجو بر اثر برخورد ضربه چاقو به «سفیدران» جان خود را باخته بود!

لحظاتی بعد با حضور قاضی ویژه تحقیقات در این باره در محل جنایت شروع گردید. مالک منزلی که این جنایت در آنجا رخ داده نیز که براساس شماره تلفن او در گوشی یکی از متهمان، شناسایی شده بود به وسیله نیروهای انتظامی احضار و بازداشت گردید.

با یافتن برخی آلات و ادوات لهو و لعب و وسایل شکنجه در منزل مسکونی، تحقیقات قاضی علی اکبر احمدی نژاد وارد مرحله جدیدی شد. فروشنده یا همان متهم به قتل در همین حین که آثار زخم چاقو روی دستش را به قاضی  نشان می داد، شروع به شرح جزئیات این خفت گیری هولناک کرد و گفت: برای دفاع  از خودم چاره ای نداشتم جز آن که با زخمی کردن آن ها بتوانم از ان زیر زمین فرار کنم!

جوان مسلح فراری نیز چند ساعت بعد، وقتی که مشاهده کرد راه فراری ندارد و فهمید که توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی تحت تعقیب قرار گرفته و به زودی دستگیر می شود، خود را تسلیم نمود و ماجرای زورگیری و شکنجه مرد بیت کوین فروش را قبول نمود ولی هر بار با ادعاهایی سعی کرد موارد تبهکاری را به دوستش نسبت دهد. بررسی های بیشتر در این جنایت برای کشف زوایای پنهان از سوی مقام قضایی ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراساندیدگاهتان را بنویسید